Kartušová filtrácia bazénu

Kartušová bazénová filtrácia

Kartušová bazénová filtrácia pracuje na princípe obehu bazénovej vody cez textilnú filtračnú vložku. Filtračná vložka kartušovej filtrácie je spravidla vyrobená z husto skladanej geotextílie. Zložené miesta filtračnej kartuše tvoria dostatočne veľkú plochu na zachytenie nečistôt z bazéna. Kartušové filtrácie sú vďaka svojmu výkonu a veľkosti vhodné najmä pre menšie vonkajšie nadzemné bazény. Ideálne je mať aspoň jednu rezervnú kartušovú vložku, ktorú je možné podľa potreby v kúpacej sezóne meniť bez prerušenia filtrácie bazéna.


Ako vybrať kartušovú filtráciu

Kartušová filtrácia býva spravidla súčasťou dodávky nadzemného bazéna. Ak ste si zaobstarali bazén bez filtrácie alebo potrebujete k bazénu novú filtráciu, je potom potrebné brať ohľad na objem vody v bazéne. Filtrácia by mala bazén prefiltrovať aspoň raz za päť hodín. Najlepšie je keď je kartušová filtrácia čo najbližšie k bazénu. Zamedzuje sa tak tlakovým stratám. Inštalácia kartušovej filtrácie k bazénu je jednoduchá. Na sprevádzkovanie stačí prepojiť bazén a filtráciu pomocou hadíc s priemerom 38 alebo 32 mm a zapnúť do siete. Tomuto účelu najlepšie vyhovujú bazénové vysávačové hadice, ktoré sú dostatočne pevné a pružné a dajú sa použiť bez nutnosti ďalšieho použitia ďalšieho inštalačného materiálu alebo lepidiel.

Kartušové filtrácie k bazénu
Kartušová filtrácia typ A 3,7 m3

Kartušová filtrácia pre nadzemné bazény s objemom vody do 15m3 . Výkon filtrácie je 3,4 m3 / hod. Filtrácia je vybavená filtračnou kartušovou vložkou typu A.

Kartušové bazénové filtrácie

Kartušová filtrácia pre nadzemné bazény s objemom vody do 20 m3 . Výkon filtrácie je 5,7 m3 / hod. Filtrácia je vybavená filtračnou kartušovou vložkou typu A.

Kartuš typ A

Náhradný kartuš typ A pre bazénové filtrácie s výkonom 2 – 3,5 m3. Náhradný kartuš je možné vo filtrácii vymeniť ľahko a rýchlo bez dlhodobého prerušenia chodu filtrácie.

Kartuš typ B

Náhradný kartuš typ A pre bazénové filtrácie s výkonom 5,6  m3. Náhradný kartuš je možné vo filtrácii vymeniť ľahko a rýchlo bez dlhodobého prerušenia chodu filtrácie.